Haft

Haft jest jednym z najstarszych rzemiosł, które wyraża potrzebę piękna i estetyki w nawet najbardziej codziennych przedmiotach. Kolory, kształty, intensywność i gęstość wzoru opowiadają historię, a jej twórcy pozwalają się wyciszyć, zrelaksować i stworzyć coś wyjątkowego własnymi rękami.

W naszym stowarzyszeniu organizujemy warsztaty haftu dla grup oraz osób indywidualnych. Program warsztatów obejmuje trzy elementy: naukę podstawowych (lub wybranych) ściegów hafciarskich, przeniesienie wzoru na tkaninę oraz praktyczne wykonanie haftu. Warsztaty mogą mieć konkretny wątek tematyczny, np. hafty skandynawskie, polskie lub słowiańskie, inspirowane kulturą ludową i współczesnym wzornictwem. Prowadzimy także warsztaty haftu użytkowego, podczas których doradzimy jak wykorzystać haft do stworzenia unikatowych ubrań, toreb, biżuterii, czy dekoracji domu i kuchnii. Zapewniamy podstawowe narzędzia (tamborki, igły, nożyce itp.) oraz materiały (nici, tkaniny).

Dla kogo?

Dla wszystkich zdolnych samodzielnie obsługiwać igłę. Dla dzieci dysponujemy specjalnymi bezpiecznymi igłami do haftu bez ostrego zakończenia. Wychodząc z założenia, że czasy kiedy konkretne rzemiosło związane było z daną płcią mamy dawno za sobą, serdeczne zaproszenie na warsztaty haftu wysyłamy także do panów!

Poziom trudności

Aby zacząć haftować nie potrzeba żadnych konkretnych umiejętności. Dbamy o to, aby każdy uczestnik miał kontakt z naszą instruktorką, która udzieli wszelkich wskazówek i indywidualnie pokaże poszczególne techniki.

Jeśli jesteś zainteresowana/y warsztatem haftu (jednorazowym lub kilkoma spotkaniami) z nami, prosimy o kontakt pod e-mailem: info@wici.org.pl. Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania, a także dostosujemy ofertę do Ciebie lub Twojej grupy. Możemy także zaprojektować warsztat, który można włączyć w większe wydarzenie jak festiwal, dzień z rzemiosłem, design’em itp.

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami i relacją z otwartych warsztatów rękodzieła przeprowadzonych przez nasze stowarzyszenie dotychczas w zakładce WARSZTATY.