Zespół

Zespół WICI

Anna Raczkowska

Prezeska, współzałożycielka

Artystka, menedżerka kultury, certyfikowana trenerka i właścicielka HAP HAP Studio, w którym projektuje i tworzy obiekty oraz przestrzenie dotykowe. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi. Wielokrotnie nagradzana za kostiumy dla Teatru Chorea. Anna otrzymała również stypendia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Łodzi oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury na projekty z pogranicza sztuki, edukacji i integracji społecznej. Jej rodzinne dziedzictwo związane jest z Kurpiami.

Emilia Pawłusz

Członkini Zarządu, współzałożycielka

Antropolożka, badaczka, popularyzatorka dziedzictwa, certyfikowana ewaluatorka projektów naukowych. Emilia uzyskała doktorat z dziedziny nauk politycznych na Uniwersytecie w Tallinie na podstawie pracy o wykorzystaniu motywów etnicznych i ludowych w budowaniu tożsamości narodowej Estonii. Była stypendystką Instytutu Szwedzkiego, Fundacji Archimedesa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Komisji Europejskiej w ramach programu Marii Curie-Skłodowskiej. Pracowała dla muzeów sztuki w Krakowie i Gdańsku. Emilia prowadzi firmę Lost Thread, w której tworzy paski tkane na tabliczkach oraz sklep WICIstore, który sprzedaje globalnie ręcznie robione akcesoria z włóczki wykonane przez twórczynie z Polski.

Anna Kępa

Członkini Zarządu, współzałożycielka

Antropolożka kultury, etnolożka, dyplomowana fotografka i właścicielka Dzika Kępa Studio, w którym zajmuje się produkcją i montażem materiałów audiowizualnych z zakresu edukacji, rzemiosł, dziedzictwa i dokumentacji wydarzeń. Anna jest koordynatorką WICI ds. programu Erasmus+ w projektach mobilności oraz międzynarodowych partnerstwach strategicznych. W rzemiośle specjalizuje się w dzianiu na igle w stylu skandynawskim, techniką nålebinding. Jej kracje można zobaczyć w WICIstore. Pasjonatka zielarstwa i ziołolecznictwa, tworzy naturalne kosmetyki i perfumy. Szkoli się w zawodzie zielarki i fitoterapeutki w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.

Maciej Zając

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Pasjonat dawnych europejskich sztuk walki, papierowych erpegów, planszówek i wspinaczki boulderowej, „w wolnych chwilach” zarządzający finansami. Miłośnik placków ziemniaczanych.

Michał Mastalerz

Członek Komisji Rewizyjnej

Rekonstruktor historyczny i entuzjasta dawnych europejskich sztuk walki. Instruktor walki mieczem we wrocławskim oddziale Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL.

Marta Skorczyńska

Trenerka

Trenerka edukacji pozaformalnej, certyfikowana w metodzie dramy (applied drama), aktorka w spektaklach Teatru Forum. Interesuje się porozumienie bez przemocy (NVC) i promuje komunikację opartą o empatię od 2018 roku. Marta jest pomysłodawczynią i siłą napędową treningów WICI z komunikacji opartej na empatii, które realizujemy w ramach programu Erasmus+.


Pozostali członkowie: Katarzyna Deka, Paulina Górniak, Jolanta Rachwalska, Adam Raczkowski, Jonatan Jurkowski, Łukasz Sztajerowski, Radosław Rusek, Marcin Zalewski, Maria Kępa.