Dzianie na igle

Dzianie na igle to technika łączenia włóczki poprzedzająca szydełko i druty. Naalebinding (z duńskiego plecenie igłą) znany jest nam przede wszystkim ze Skandynawii, gdzie dalej za jego pomocą wytwarza się orginalne rękawiczki, swetry, skarpetki, czy czapki. Co ciekawe, dzianych rzeczy praktycznie nie da się spruć! Więcej o historii i przykładach rzeczy dzianych na igle przeczytacie na naszym blogu. W naszym sklepie można zobaczyć gotowe wyroby.

Zapraszamy na unikatowe warsztaty dziania na igle dla dzieci i dorosłych. Organizujemy warsztaty zarówno dla grup (max 5 osób), jak i osób indywidualnych. Proponujemy kilka poziomów zaawansowania: od pierwszej pętelki aż po naukę kilku ściegów (fiński, duński, norweski) i projektowanie całych wyrobów. Zapewniamy podstawowe narzędzia (igły) oraz materiały (włóczki, wełnę).

Dla kogo?

Dla wszystkich zdolnych samodzielnie obsługiwać igłę (igła ma około 7 cm, jest bezpieczna – nie posiada ostrego zakończenia). Wychodząc z założenia, że czasy kiedy konkretne rzemiosło związane było z daną płcią mamy dawno za sobą, serdeczne zaproszenie na warsztaty dziania na igle wysyłamy także do panów!

Aby zacząć dziać na igle nie potrzeba żadnych konkretnych umiejętności. Dbamy o to, aby każdy uczestnik miał kontakt z naszą instruktorką, która udzieli wszelkich wskazówek i indywidualnie pokaże poszczególne ściegi.

Jeśli jesteś zainteresowana/y warsztatem naalebindingu (jednorazowym lub kilkoma spotkaniami) z nami, prosimy o kontakt pod e-mailem: info@wici.org.pl. Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania, a także dostosujemy ofertę do Ciebie lub Twojej grupy. Możemy także zaprojektować warsztat, który można włączyć w większe wydarzenie jak festiwal, dzień z rzemiosłem, design’em itp.

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami i relacją z otwartych warsztatów rękodzieła przeprowadzonych przez nasze stowarzyszenie dotychczas w zakładce WARSZTATY.