Członkowie WICI
Anna Raczkowska
Prezeska, współzałożycielka
Artystka, menedżerka kultury, certyfikowana trenerka i właścicielka HAP HAP Studio, w którym projektuje i tworzy obiekty oraz przestrzenie dotykowe. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi. Wielokrotnie nagradzana za kostiumy dla Teatru Chorea. Anna otrzymała również stypendia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Łodzi oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury na projekty z pogranicza sztuki, edukacji i integracji społecznej. Jej rodzinne dziedzictwo związane jest z Kurpiami.
Emilia Pawłusz
Członkini Zarządu, współzałożycielka
Antropolożka, badaczka, popularyzatorka dziedzictwa, certyfikowana ewaluatorka projektów naukowych. Emilia uzyskała doktorat z dziedziny nauk politycznych na Uniwersytecie w Tallinie na podstawie pracy o wykorzystaniu motywów etnicznych i ludowych w budowaniu tożsamości narodowej Estonii. Była stypendystką Instytutu Szwedzkiego, Fundacji Archimedesa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Komisji Europejskiej w ramach programu Marii Curie-Skłodowskiej. Pracowała dla muzeów sztuki w Krakowie i Gdańsku. Emilia prowadzi firmę Lost Thread, w której tworzy paski tkane na tabliczkach oraz sklep WICIstore, który sprzedaje globalnie ręcznie robione akcesoria z włóczki wykonane przez twórczynie z Polski.
Anna Kępa
Członkini Zarządu, współzałożycielka
Antropolożka kultury, etnolożka, dyplomowana fotografka i realizatorka filmów, zajmuje się produkcją i montażem materiałów audiowizualnych w działaniach z zakresu edukacji, rzemiosł, dziedzictwa i dokumentacji wydarzeń. Anna jest koordynatorką WICI ds. programu Erasmus+ w projektach mobilności oraz międzynarodowych partnerstwach strategicznych. W rzemiośle specjalizuje się w dzianiu na igle w stylu skandynawskim, techniką nålebinding. Jej kracje można zobaczyć w WICIstore. Pasjonatka zielarstwa i ziołolecznictwa, tworzy naturalne kosmetyki i perfumy. Certyfikowana zielarka i fitoterapeutka, absolwentka Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.
Maciej Zając
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Pasjonat dawnych europejskich sztuk walki, papierowych erpegów, planszówek i wspinaczki boulderowej, „w wolnych chwilach” zarządzający finansami. Miłośnik placków ziemniaczanych.
Michał Mastalerz
Członek Komisji Rewizyjnej
Rekonstruktor historyczny i entuzjasta dawnych europejskich sztuk walki. Instruktor walki mieczem we wrocławskim oddziale Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL.
Marta Skorczyńska
Członkini
Trenerka edukacji pozaformalnej, certyfikowana w metodzie dramy (applied drama), aktorka w spektaklach Teatru Forum. Interesuje się porozumienie bez przemocy (NVC) i promuje komunikację opartą o empatię od 2018 roku. Marta jest pomysłodawczynią i siłą napędową treningów WICI z komunikacji opartej na empatii, które realizujemy w ramach programu Erasmus+.
Katarzyna Deka
Członkini
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością doradztwo zawodowe i organizacja. Edukatorka, trenerka i facylitatorka z ponad 10-letnim doświadczeniem pracy z młodzieżą, dorosłymi i seniorami w projektach lokalnych i międzynarodowych. W swojej pracy promuje i działa w duchu filozofii Lifelong Learning (Uczenie się przez całe życie) a warsztaty i szkolenia prowadzi z wykorzystaniem aktywnych metod uczenia się oraz metod edukacji pozaformalnej. Założycielka firmy ARTDEKA, estetka i „artystyczna dusza”, zgłębiająca sztukę … bycia. Jej pasją jest tworzenie biżuterii, kolaży, naturalnych kosmetyków oraz artystyczne pakowanie prezentów.
Jolanta Rachwalska
Członkini
Ukończyła studia na kierunku zarządzanie i marketing. Pracowała jako koordynator i kierownik biur placówek edukacyjnych w regionie ostrołęckim. Ma doświadczenie w realizacji regionalnych projektów edukacyjnych, a także szkoleń e-learningowych. Kultywuje rodzinne tradycje związane z regionem Kurpi Zielonych, jest przedstawicielką nowego pokolenia rękodzielników w plastyce obrzędowej z Kadzidła. Zafascynowana tzw. białym śpiewem” oraz miejscową śpiewaczką ludową Apolonią Nowak.
Stypendystka programu Mistrz i Uczeń Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Obecnie szkoli się w kierunku wizażu.
Adam Raczkowski
Członek
Technik masażysta, obecne w trakcie studiów z fizjoterapii. Jego pasja to trening wytrzymałościowy, który stale zgłębia i rozwija, łącząc go z wiedzą z zakresu anatomii. Fizjoterapia to jego świadomy wybór – chce pomagać ludziom zmagającym się z różnymi schorzeniami, wspierać ich powrót do zdrowia i poprawiać codzienny komfort życia.
Paulina Górniak
Członkini
Artystka plastyczka, absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu (technik plastyk ze specjalizacją snycerstwo) oraz absolwentka Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Rzeźby, oraz Wydziału Grafiki, dyplomowana renowatorka mebli, pasjonatka wypukłodruku (linoryt, kolagrafia), autorka sztuki oglądanej na wystawach w Łodzi, Polsce, Europie i Azji, pasjonatka tworzenia z ludźmi i prowadzenia warsztatów twórczych.
Łukasz Sztajerowski
Członek
Psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie Gestalt oraz terapeuta uzależnień z wieloletnim doswiadczeniem. Pasjonat gier RPG, motocyklowych i pieszych wypraw, a niegdyś także rekonstrukcji historycznych. Mąż i posiadacz diabła w psiej skórze – Lokiego.
Pozostali członkowie: Jonatan Jurkowski, Radosław Rusek, Marcin Zalewski, Maria Kępa.