Członkowie

Anna Raczkowska, prezeska

a.raczkowska@wici.org.pl

Zajmuje się koordynacją projektów kulturalnych i artystycznych na terenie Łodzi (m.in. Łódź Design Festiwal, Teatr Chorea) od ponad 10 lat. Prowadzi własną pracownię twórczą, gdzie powstają stroje na zamówienie, historyczne i teatralne (fb/raczkowskaszyje). Aktualnie zgłębia tajniki rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Anna Kępa, członkini zarządu

a.kepa@wici.org.pl

Antropolożka kultury, etnolożka i arte-terapeutka. Pracując jako zastępca managera w Wielkiej Brytanii zdobyła doświadczenie w rozliczeniach finansowych, logistyce oraz zarządzaniu zasobami ludzkimi. Szyje stroje dla grup rekonstrukcyjnych. Jako dyplomowany fotograf skupia się na dawnych, klasycznych technikach fotografii.

Emilia Pawłusz, członkini zarządu

e.pawlusz@wici.org.pl

Socjolożka, napisała doktorat o tym, jak wyrażamy tożsamość kulturową (narodową, etniczną) w życiu codziennym. Prowadziła badania w Szwecji oraz Estonii. Ma doświadczenie w edukacji nieformalnej i projektach artystycznych zdobyte w pracy w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Interesuje się dawnymi technikami tkania, w szczególności tkactwem na tabliczkach.

Maciej Zając, komisja rewizyjna

Od 2009 instruktor i zawodnik HEMA (Historical European Martial Arts); w rekonstrukcji historycznej interesuje się głównie motoryką walki. Od 2013 współzarządza ogólnopolskim Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL. Zawodowo zajmuje się finansami.

Michał Mastalerz, komisja rewizyjna

W ramach rekonstrukcji historycznej interesuje się walką bronią białą; Od 2006 członek i instruktor wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL. Na codzień pracuje w branży IT jako administrator.

Bartłomiej Kurek

Wspiera „Wici” duchowo, technicznie i informatycznie.

Radosław Rusek