Anna Raczkowska, prezeska
a.raczkowska@wici.org.pl
Trenerka, edukatorka, projektantka. Zajmuje się koordynacją projektów kulturalnych i artystycznych na terenie Łodzi (m.in. Łódź Design Festiwal, Teatr Chorea) od ponad 10 lat. Prowadzi własną pracownię twórczą, gdzie powstają stroje na zamówienie, historyczne i teatralne (fb/raczkowskaszyje). Absolwentka rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Anna Kępa, członkini zarządu
a.kepa@wici.org.pl
Antropolożka kultury, etnolożka i arte-terapeutka. Pracując jako zastępca managera w Wielkiej Brytanii zdobyła doświadczenie w rozliczeniach finansowych, logistyce oraz zarządzaniu zasobami ludzkimi. Szyje stroje dla grup rekonstrukcyjnych. Jako dyplomowany fotograf skupia się na dawnych, klasycznych technikach fotografii.
Emilia Pawłusz, członkini zarządu
e.pawlusz@wici.org.pl
Socjolożka, napisała doktorat o tym, jak wyrażamy tożsamość kulturową (narodową, etniczną) w życiu codziennym, poprzez muzykę, turystykę i folklor. Prowadziła badania etnograficzne w Szwecji oraz Estonii. Ma doświadczenie w edukacji nieformalnej i projektach artystycznych zdobyte w pracy w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Interesuje się dawnymi technikami tkania, w szczególności tkactwem na tabliczkach.
Maciej Zając, komisja rewizyjna
Od 2009 instruktor i zawodnik HEMA (Historical European Martial Arts); w rekonstrukcji historycznej interesuje się głównie motoryką walki. Od 2013 współzarządza ogólnopolskim Stowarzyszeniem na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL. Zawodowo zajmuje się finansami.
Michał Mastalerz, komisja rewizyjna
W ramach rekonstrukcji historycznej interesuje się walką bronią białą; Od 2006 członek i instruktor wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL. Na codzień pracuje w branży IT jako administrator.
Marta Skorczyńska
Podążająca za Stowarzyszeniem, uczestniczka imprez kostiumowych WICI z przymrużeniem oka. Gra na scenie, śpiew i taniec to radość jej życia. Zawodowo trenerka edukacji pozaformalnej, trenerka dramy stosowanej i komunikacji empatycznej. Niesie WICI
Łukasz Sztajerowski
Pedagog specjalny, pedagog ogólny, terapeuta uzależnień, przedsiębiorca, trener biofeedback, kierowca, przyjaciel, rekonstruktor, skald XXI wieku. Z ruchem rekonstrukcyjnym związany od 2004 roku. Przez ostatnie lata w lekkim odwodzie, teraz ze zdwojoną siłą wraca tworzyć/odtwarzać średniowiecze. Nie szyje i nie dzierga, a jednak się spełnia.
Jonatan Jurkowski
Artysta, projektant, student studiów magisterskich Instytutu Tkaniny i Druku na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureat I miejsca w konkursie Prime Stage 2019. Zajmuje się propagowaniem i sztuką papieru ręcznie czerpanego metodą japońską i szeroko pojetą tkaniną i książką artystyczną. Miłośnik dalekowschodniej – japońskiej i koreańskiej kultury. Emocjonalnie związany z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.
Bartłomiej Kurek
Radosław Rusek
Kamil Grześkiewicz
Marcin Zalewski
Maria Kępa